200 DOLAR BOZDURANA 5 LİTRE SÜT BEDAVA

200 DOLAR BOZDURANA 5 LİTRE SÜT BEDAVA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı sonrası Türk lirasının değerlenmesi için başlatılan döviz bozdurma kampanyasına vatandaşların ve esnafın desteği artarak devam ediyor. Merkeze 5 kilometre uzaklıkta bulunan Karakoç Köyü Muhtarlığınca başlatılan kampanya kapsamında köyde yaşayan 8 besici, 200 dolar bozduran vatandaşlara 5 litre inek sütü veriyor.
Köy Muhtarı Hüseyin Uzun yaptığı açıklamada, Türk lirasına sahip çıkmak amacıyla köylerinde "200 dolar bozdurana 5 litre süt bedava" kampanyası başlattıklarını söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine hemen harekete geçtiklerini belirten Uzun, kampanyalarının ilgi görmeye başladığını kaydetti. Kampanya kapsamında dolar bozduran 2 vatandaşa süt ikram ettiklerini aktaran Uzun, Türk lirasına sahip çıkacaklarını kaydetti.
Türkiye üzerinde birçok oyun oynanmak istendiğini ifade eden Uzun, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve bu Türk milleti oldukça biz oyunlara asla gelmeyeceğiz. Son olarak Türk lirası üzerinden oyun oynanmak isteniyor. Biz Türk liramıza sahip çıkmak için gayret göstereceğiz. Tüm vatandaşlarımızı dolar bozdurmaya davet ediyorum." diye konuştu.
Besicilerden Ali Çerpiş ise Türk ekonomisini canlandırmak için kampanyaya destek verdiklerini dile getirdi. Türk lirasına sahip çıkılması gerektiğini vurgulayan Çerpiş, dolar bozduran her vatandaşa süt vermeye hazır olduklarına işaret etti.
 

05.12.2016 916 Yorum Gönder