ARICILARA MÜJDE! DESTEKLEMELER HESAPLARDA

ARICILARA MÜJDE! DESTEKLEMELER HESAPLARDA

    Türkiye genelinde kovan başı yapılan destekleme ödemesi kapsamında yaklaşık 45 bin arıcının hesaplarına 58 milyon lira yatırıldı.
    Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği (TAB) Başkanı Bahri Yılmaz, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın, birliklere üye arıcılara destek amacıyla bu yıl yaklaşık 60 milyon liralık ödeme yaptığını anlattı.
    Bu kapsamda Çarşamba günü, itibariyle arıcıların hesaplarına yaklaşık 58 milyon lira yatırıldığını anlatan Yılmaz, "Ödemesi yapılan arıcılar için ilkbahar erken geldi." dedi.
    Yılmaz, ilk defa 2003 yılında başlanan destekleme projesinin daha sonra çeşitli başlıklar altında devam ettiğini ve en son 2008 yılından sonra kovan başı şeklinde arıcıların desteklendiğine işaret ederek, bu yıl desteklenen arıcı sayısının 45 bine çıktığını vurguladı.
    Binlerce arıcının sabırsızlıkla beklediği paranın üyelerinin hesaplarına yatırıldığını anlatan Yılmaz, arıcıların bakım zamanı ceplerine girecek bu paranın "büyük bir yaraya merhem olacağını" ifade etti.
    Yılmaz, 81 ilde birliklerine üye 45 bin arıcıya yatırılan 58 milyon liradan en büyük payı Muğla ve Ordu illerindeki birliklerin aldığını söyledi.

30.01.2015 585 Yorum Gönder

Yorum Gönder

Yorumlar

BENZER HABERLER