Artan Nüfusun Et İhtiyacını İçin Küçükbaş Hayvancılık

Artan Nüfusun Et İhtiyacını İçin Küçükbaş Hayvancılık

Türkiye Damızlık Koyun, Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, "Et ihtiyacı açığımızın kapanmasının, artan nüfusun beslenmesi küçükbaş hayvancılığın gelişmesiyle sağlanabileceğini söyledi.

 

 

Çelik, birliğin Karabük İl Temsilciliği tarafından bir restoranda düzenlenen iftar programında yaptığı konuşmada, kentte olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Birlik ve beraberlikten güç doğacağını ifade eden Çelik, "Sizler sahip çıktığınız zaman dirliğimiz birlik halini alır. Bu mesleği yaparken ibadet anlayışıyla yapıyoruz. Peygamber efendimiz bu işi yürütmüştür, bu yüzden bu mesleği yürütmeniz bizim için büyük bir mutluluktur. Bu manada ülkemizin katma değeri anlamında da çok önemli bir nimettir küçük baş hayvancılık sektörü." diye konuştu.

Çelik, "Et ihtiyacı açığımızın kapanması ve artan nüfusun beslenmesi küçük baş hayvancılığın gelişmesiyle sağlanabilir. Tüm yetiştiricilerimizin önünde saygıyla eğiliyoruz. Meşakkatli bir meslektir. Allah yar ve yardımcınız olsun. Gece gündüz demeden hizmet ediyoruz. Yetiştiricilik çok zor bir uğraştır. Siz bir manada analık yapıyorsunuz. Kuzuları kendi yavrularınız gibi görüyorsunuz." ifadelerini kullandı.

21.06.2016 1069 Yorum Gönder