BALIKESİR’DE KOYUN VE KEÇİLER SAYILDI

BALIKESİR’DE KOYUN VE KEÇİLER SAYILDI

    Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, ‘Anaç Koyun-Keçi Desteklemeleri’ kapsamında, 2014/22 tebliği gereğince sayım çalışması başlatıldı. 
    İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekipleri, ilçe merkezi ve kırsal mahallelerde bulunan koyun ve keçi sürülerinde sayım yaparken, çalışmanın, anaç koyun ve keçi desteklemesine esas olacağı kaydedildi.
    İlçe müdürlüğü ekipleri, sabahın erken saatlerinde sürüler mera ve araziye çıkmadan işe başlarken, çalışma da çok sayıda personel görev aldı. Çalışmada, teknisyen, mühendis ve veteriner hekimlerin yer aldığını anlatan Müdür Erdal Aldağ, “Ekiplerimiz, mahalle ve işletmeleri dolaşarak yetiştiricilerimiz nezaretinde küçükbaş hayvanların tespitini yapmaktadırlar. Şubat ayı sonuna kadar sayımı yapılmayan koyun keçi sahiplerinin ilçe müdürlüğümüze başvurarak tespit yaptırmaları gerekmektedir. Desteklemelerden yararlanmak isteyen çiftçilerimizin belirtilen hususa dikkat etmeleri ve ekiplerimize hayvanlarını tespit ettirmeleri kendi menfaatlerine olacaktır.” dedi.

04.02.2015 1159 Yorum Gönder