BURSA TİCARET BORSASI ANKARA VE KONYA’YA TEKNİK GEZİ DÜZENLEDİ

BURSA TİCARET BORSASI ANKARA VE KONYA’YA TEKNİK GEZİ DÜZENLEDİ

    Bursa Ticaret Borsası, daha önce Büyükşehir Belediyesi ile yaptığı protokol kapsamında kuracağı ‘Canlı Hayvan ve Kesik Et Borsası ile Kesimhane Entegre Tesisi’yle ilgili teknik incelemelerde bulunmak üzere Ankara ve Konya’daki tesisleri ziyaret etti.
    TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun Bursa Ticaret Borsası ziyaretinde Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile ortak bir protokol imzalayan Bursa Ticaret Borsası, harekete geçti.
    Bursa Ticaret Borsası kalabalık bir heyetle Deri Organize Sanayi Bölgesi’ne yakın bir noktaya yapacağı ‘Canlı Hayvan ve Kesik Et Borsası ile Kesimhane Entegre Tesisi’ ile ilgili teknik incelemelerde bulunmak üzere Konya ve Ankara’ya gitti.
    Ziyaretin ilk bölümünde Konya’da faaliyet gösteren ‘Akşeker Et Entegre Tesisleri’ni gezen heyet, Akşeker Et Entegre Tesisleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Alper Şölen ile görüştü. Fikir alışverişi içerisinde yapılan görüşmede konuşan BTB Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, gıda, tarım ve hayvancılık bakımından önemli markalar çıkarmış Bursa’ya yakışır bir tesis yapmak için kolları sıvadıklarını söyledi. Matlı, “Bursa gıda, tarım ve hayvancılık alanında önemli markalar çıkarmış bir kent. Bursa Ticaret Borsası olarak bizler de marka kenti Bursa’ya marka bir tesis için Bursa Büyükşehir Belediyesi ile bir protokol imzaladık. Bu kapsamda nasıl daha iyi bir tesis yaparız diye ülkemizde ve yurt dışındaki örneklerini yerinde gezip incelemelerde bulunuyoruz. Bursa kamuoyu arkamızda, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı da olumlu görüşlerini iletti. Bu tablo içerisinde Bursa'ya Türkiye’ye örnek olacak bir tesis yapmayı hedefliyoruz.” dedi.
    Konya temaslarını tamamlayan Bursa Ticaret Borsası heyeti, programın ikinci bölümünde Ankara’ya geçti. Ziyaretin ilk kısmında Ankara Ticaret Borsası'na ait olan Et Borsası’nda incelemelerde bulunuldu. Ardından Ankara Ticaret Borsası’na geçen heyet, Ankara Ticaret Borsası Başkanı Faik Yavuz ile bir araya geldi.
    Bursa Ticaret Borsası'nın ziyaretinden memnuniyet duyduğunu belirten Ankara Ticaret Borsası Başkanı Faik Yavuz, yapılacak tesisin Türkiye’ye örnek bir proje olacağını vurguladı.

01.04.2015 706 Yorum Gönder