DENİZLİ ET KOMBİNASI 14 MART’TA AÇILIYOR

DENİZLİ ET KOMBİNASI 14 MART’TA AÇILIYOR

    Et ve Süt Kurumuna (ESK) ait Denizli Et Kombinası’nın 14 Mart Cumartesi günü hizmete açılacağı bildirildi.
    ESK’dan yapılan açıklamaya göre, günlük 150 büyükbaş, 250 küçükbaş canlı hayvan kesme kapasitesine sahip, parçalama, hızlı soğutma, paketleme ve depolama bölümlerinden oluşan Kombina, başta Denizli olmak üzere Aydın, İzmir, Muğla, Manisa, Uşak, Afyon, Isparta, Burdur ve Antalya illerine hizmet verecek.
    Kombinaya ilişkin değerlendirmelerde bulunan ESK Genel Müdürü Kasım Piral, Denizli Et Kombinasının bölge hayvancılığına önemli katkı sağlayacağını ve Ege bölgesinin modern bir tesise kavuşacağını belirtti.
    63 yıllık köklü bir tecrübeye sahip ESK’nın hayvancılık sektöründe öncü olmaya devam ettiğini kaydeden Piral, “Kombinalarımızda gerçekleştirdiğimiz modernizasyon yatırımları ile sektöre örnek teşkil edecek işletmeler kuruyoruz. Denizli kombinamızın sektörümüz ve besicilerimiz için hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.
    24 bin 178 metrekare açık alana, 750 ton depolama kapasitesine sahip bulunan ve 22,5 milyon liraya mal olan kombinanın açılışına, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker ile Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin de katılmaları bekleniyor.

12.03.2015 716 Yorum Gönder