HAYVANCILIĞA DESTEK İÇİN DAMIZLIK BOĞA DAĞITILDI

HAYVANCILIĞA DESTEK İÇİN DAMIZLIK BOĞA DAĞITILDI

    Elazığ Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Elazığ’ın Karakoçan ilçesi ve merkezde 20 yetiştiriciye hayvancılık yatırımı destekleme kapsamında damızlık boğa dağıtıldı.
    Bölgesel gelişmişlik farklarının azaltılmasına yönelik olarak Doğu Anadolu (DAP), Güneydoğu Anadolu (GAP), Konya Ovası (KOP) ve Doğu Karadeniz (DOKAP) projeleri kapsamındaki illerde hayvancılık yatırımlarının desteklenmesi çerçevesinde Elazığ’da da 20 yetiştiriciye boğa dağıtıldı.
    Proje kapsamında bilgi veren İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Vekili İsmail Gürbüz, “Ahır, ağıl tadilatı veya yeni yapılacak kapalı ve yarı açık sistemli ahır ve ağılları kapsayacak şekilde yatırımın gerçekleşme tutarının yüzde 50’si oranında hibe desteği uygulanıyor. Bunların yanı sıra damızlık erkek hayvan alımı konusunda ise, damızlık boğa, damızlık koç, teke alım tutarının yüzde 80 oranında hibe desteği veriliyor. Bu proje kapsamında Karakoçan İlçesinde 18 yetiştiriciye ve merkez de ise 2 yetiştiriciye olmak üzere toplam 20 baş damızlık boğa dağıtımı yapıldı.” dedi.

07.02.2015 791 Yorum Gönder