HORTUMDAN ZARAR GÖREN ÇİFTÇİLERİN BORCU ERTELENECEK!

HORTUMDAN ZARAR GÖREN ÇİFTÇİLERİN BORCU ERTELENECEK!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Antalya'da meydana gelen hortumdan zarar gören çiftçilerin borçlarının erteleneceğini açıkladı.

Açıklamasına, felaketten etkilenen üreticilerin her zaman yanlarında olduğunu belirterek başlayan Bakan Fakıbaba, özellikle Demre, Kumluca, Finike, Kaş ve Serik ilçelerinde büyük hasara yol açan felaketin ardından hasar tespit çalışmalarının başladığını duyurdu.
Bakan Fakıbaba, tespit çalışmaları tamamlandığında kamuoyuyla paylaşılacağını ifade ederken; açıklamasına şöyle devam etti: ''Meydana gelen hortum ve dolu afetleri, tarım sigortaları kapsamındadır. TARSİM ekipleri, sigortalılar için sahada tespit çalışması yapmaktadırlar. Tespit edilecek sigorta kapsamındaki hasarlar, en kısa sürede tazmin edilecektir.
Ayrıca 2017 yılında afetlerden etkilenen tüm çiftçilerimizin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarının ertelenmesi için Borç Ertelenmesi Kararnamesi, Bakanlar Kurulu'nda imzaya açılmıştır. Meydana gelen hortum ve dolu afetinden etkilenen Antalyalı çiftçilerimiz de bu Kararnameden faydalanabileceklerdir.''

14.11.2017 405 Yorum Gönder

Yorum Gönder

Yorumlar

BENZER HABERLER