Hayvancılık Sektörünün Kalbi Anadolu EXPO 2. Canlı Hayvan Fuarı’nda Attı!

Hayvancılık Sektörünün Kalbi Anadolu EXPO 2. Canlı Hayvan Fuarı’nda Attı!

Türkiye’de hayvancılık sektörünün kalbi, Efes Kongre Merkezi’nde düzenlenen Anadolu EXPO 2. Canlı Hayvan Fuarı’nda attı. Fuar hem katılım hem ziyaretçi hem de ticari işbirliklerinde rekora imza attığı belirtildi.

 

4 günde yaklaşık 55 bin ziyaretçi ağırlayan fuar aynı zamanda süt sektöründe de iki ayrı önemli karara zemin hazırladı. Et ve Süt Kurumu (ESK) Genel Müdür Yardımcısı Osman Uzun, birlik ve kooperatif temsilcilerinin “ESK hakem olsun” önerisine yeşil ışık yaktı. Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Fatih Salih Okumuş da yılbaşından itibaren Süt Tedarik Yönetmeliği’nin devreye gireceğini belirterek, “Bugüne kadar hukuku olmayan sütün artık bir hukuku olacak” dedi. Platform Fuarcılık Genel Müdürü Gül Ceylan hedeflerinin bu fuarı gelenekselleştirerek Aydın’ı hayvancılığın önder kentlerinden biri haline getirmek olduğunu belirtti.

 

Katılımcı sayısı bakımından iyi bir rakama ulaşıldığını belirten yetkililer Kuşadası ve Türkiye için çok güzel bir fuar gerçekleştiğini 12 ülkeden yaklaşık 55 bin kişinin fuarda ağırlandığını Türkiye genelinden de bine yakın önder çiftçinin fuara katılığını belirttiler.

 

Efes Kongre Merkezi’nde 45 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilen fuarda gerek katılımcıların gerekse ziyaretçilerin rahat ve konforlu bir ortam sağlandığı herkesin mutlu olduğu belirtildi. İHA

13.11.2015 1003 Yorum Gönder