KIŞLADA YENİ GIDA DÖNEMİ!

KIŞLADA YENİ GIDA DÖNEMİ!

Türk Silahlı Kuvvetleri gıda temininde konsept değişikliğine gitti 

Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki erbaş ve erlerin sağlıklı, güvenli beslenmesini sağlamak, yerli ürün temin etmek ve çiftçiye destek olmak amacıyla Milli Savunma Bakanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı arasında gıda protokolü imzalandı.

Protokolle birlikte, Türk Silahlı Kuvvetleri gıda temininde konsept değişikliğine giderek, ihtiyacı olanı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına bağlı ve ilgili kuruluşlar ile bakanlığın denetimi altındaki üst birlikler ve kooperatiflerden sağlayacak. 

Bu bağlamda 2018'de et ve et mamulleri Et ve Süt Kurumu'ndan, pirinç, bulgur, yeşil, kırmızı mercimek, kuru fasulye, nohut, barbunya, domates salçası, biber salçası, kuru üzüm, makarna, şehriye, buğday unu, çiçek balı ve toz şekeri Tarım Kredi Kooperatifleri'nden, zeytinyağı, zeytin, zeytin ezmesi Marmarabirlik'ten, kuru incir, kuru kayısı, tahin helva, tahin pekmez, fındık ezmesini Tariş'ten, ayçiçek yağı Trakya Birlik'ten, çay Çaykur'dan, fındık ise Toprak Mahsulleri Ofisi'nden temin edilecek. Alınacak gıda mamulleri için toplamda 758 milyon lira ödeme yapılacak.

TSK'DA ORGANİK ÜRÜN DÖNEMİ 

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde ilk defa organik ürün döneminin de başlayacağını duyurdu. Bu kapsamda pilot olarak seçilen Doğu ve Güneydoğudaki askeri birliklere 200 bin litre organik süt ve bir milyon 650 bin organik yumurta tedarik edilecek

03.01.2018 407 Yorum Gönder

Yorum Gönder

Yorumlar

BENZER HABERLER