Kayseri Su Ürünleri Üretimi Atağa Kalkıyor!

Kayseri Su Ürünleri Üretimi Atağa Kalkıyor!

Kayseri Gıda Tarım ve Hayvancılık İl ​Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü teknik personelince Kayseri Yamula Baraj Gölünde faaliyet gösteren alabalık üretim tesislerinde denetim yapıldı.

 

Kayseri'de su ürünleri üretiminde bölgede önemli bir yere sahip olan alabalık üretim işletmelerinin sosyo-ekonomik yapıya büyük katkıları var. Ayrıca Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürünün de katıldığı denetimlerde, ağ kafes ile alabalık üretimi yapan bir işletme sahibi kendi işletmesine bu ay içerisinde toplam 8 milyon adet yavru alabalık bırakılacağını bugün itibari ile 250 bin adet yavru alabalığın kafeslere bırakıldığı belirtildi.

 

Yamula Baraj göletinde faaliyet gösteren diğer işletmelerde sezon itibari ile yetiştirecekleri yavru alabalıkları  tedarik sürecinde olduklarını ve en uygun sürede Kayseri Gıda Tarım ve Hayvancılık İl ​Müdürlüğüne başvuruda bulunarak ağ kafeslere  yavru balık bırakacaklarını belirttiler. Böylece geçmiş yıllarda çeşitli olumsuzluklar nedeni ile sıkıntı yaşayan yetiştiricilik sektörü bu faaliyetleri ile yeni bir atağa geçmiş olacak.

16.10.2015 1170 Yorum Gönder

Yorum Gönder

Yorumlar

BENZER HABERLER