OKUL SÜTLERİ DENETİMDEN GEÇİYOR

OKUL SÜTLERİ DENETİMDEN GEÇİYOR

    Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Millî Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığınca ortaklaşa hazırlanan Okul Sütü Programı kapsamı devam ederken, dağıtımı yapılan sütler kontrol edildi.
    Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığınca ortaklaşa hazırlanan Okul Sütü Programı kapsamı devam ederken, dağıtımı yapılan sütler kontrol edildi. Öğrencilere süt içme alışkanlığını kazandırmak, yeterli ve dengeli beslenmelerine katkıda bulunmak amacıyla dağıtılan sütler, gıda kontrol uzmanlarınca kontrolden geçirildi.
    Burhaniye de uygulama projesi kapsamında 2014-2015 eğitim öğretim yılının ikinci döneminin başlamasıyla birlikte; bağımsız anaokulu, uygulama sınıfı, anasınıfı ve ilkokul öğrencilerine pazartesi, çarşamba ve cuma günlerinde, olmak üzere haftada 3 gün süreyle 200 ml ambalajlı, yağlı, sade UHT içme sütü dağıtılmaktadır. Okullara giden gıda kontrol uzmanları dağıtılan sütleri kontrol etmeye başladı. 
    Depolama alanlarının da kontrol edildiğini anlatan İlçe Müdürü Erdal Aldağ, denetimlerin devam edeceğini anlattı.

05.03.2015 755 Yorum Gönder