SALİHLİ'DE YEREL HAYVAN KORUMA GÖREVLİSİ EĞİTİMİ VERİLDİ

SALİHLİ'DE YEREL HAYVAN KORUMA GÖREVLİSİ EĞİTİMİ VERİLDİ

Manisa’nın Salihli ilçesinde belediye tarafından ’Yerel Hayvan Koruma Görevlisi eğitimi’ düzenledi. 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanun Yönetmeliğinin 7’nci maddesi uyarınca düzenlenen Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Eğitim Semineri, Salihli Belediye Meclis Salonunda yapıldı.

Yapılan eğitim seminerinde, yasal düzenlemeler, hayvan alım-satım-üretim mevzuatı, hayvan davranışı, bakımı ve beslenmesi ile hasta hayvanların tanınması, hayvanların kısırlaştırılması, aşılanması, işaretlenmesi, sahiplenilmesi konuları hakkında detaylı eğitim verildi.


Eğitime katılanlara, Salihli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Veteriner Hekim Birol Avcı ve Veteriner Hekim Ertuğrul Yıldırım, Orman ve Su İşleri 4. Bölge Manisa İl Şube Müdürlüğünde görevli Veteriner Hekim Engin Bahçeci ile Salihli Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü’nde görevli Veteriner Hekim Anıl Ağırbaş ve Hilal Demir tarafından bilgiler verildi.


Eğitimle ilgili açıklama yapan Belediye Veteriner işleri Müdürü Veteriner Hekim Birol Avcı, yerel hayvan koruma görevlilerine dışarıda çok büyük işler düştüğünü söyledi. Hayvan koruma görevlilerinin kendilerinin gözleri-kulakları olduğunu belirten yetkililer, bu görevlilerin başıboş sokak hayvanlarının korunup, kollanması ve bakımlarında gönüllü kişiler olduğuna dikkat çekti. Eğitime, Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü personeli ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

25.06.2016 807 Yorum Gönder

Yorum Gönder

Yorumlar

BENZER HABERLER