SAMSUN'DA BALIKÇILARIN TEKNESİ ALABORA OLDU

SAMSUN'DA BALIKÇILARIN TEKNESİ ALABORA OLDU

    Samsun’un Bafra İlçesi'nde gölde balık avlayanların teknesi fırtınada alabora oldu, 3 kişinin cesedi bulundu, 4 kişi ise aranıyor.
    Olay Samsun'un Bafra İlçesi Sarıköy mevkii Gıcı Gölü'nde meydana geldi. 7 balıkçı olumsuz hava şartlarına rağmen iki çocukla birlikte balık avlamak için tekne ile göle açıldı. Deniz kenarına yakın bir bölgede bulunan gölde şiddetli fırtına nedeniyle tekne alabora oldu. Olay sonrasında bölgeye gelen jandarma ve itfaiye ekiplerinin gölde yaptığı arama sonucunda 1 balıkçının cesedine ulaştı. Samsun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri bölgede kayıp 6 kişinin bulunması için çalışma başlattı.
    Olay yerine giden Samsun Valisi İbrahim Şahin, "Tekne ile balık avlamak için 7 kişi göle açılmışlar. Ancak dönüşte tekne alabora olmuş. Şuan ekiplerimiz bölgeye intikal etti ve kayıp kişilerin bulunması için çalışmaları sürdürüyorlar" dedi.
    Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ise, "Bir kişinin cesedine ulaşıldı. Yanlarına iki de çocuk alıp balık avlamak için açılmışlar. Maalesef bu acı olay meydana geldi. Balık avlamaya gitmemeleri konusunda kendilerini uyarmışlar ama maalesef dinlememişler. Fırtına nedeniyle de tekneleri alabora olmuş. Ekiplerin çalışması sürüyor" diye konuştu.
    Samsun Valisi İbrahim Şahin, Bafra İlçesi Sarıköy mevkii Gıcı Gölü'nde 7 genç, balık tutmak için bu fırtınada göle açıldığını söyleyerek, "Burası denize çok yakın bir bölge. Bu fırtınalı günde arkadaşlarımız balığa çıkmışlar. Maalesef üzücü haberi aldık. Bir arkadaşımızın cesedi çıkarılarak morga kaldırıldı. 6'sı için jandarma, polis ve AFAD ekiplerimizin çalışmaları sürüyor. Dalgıçlarımız bölgede. Allah ailelerine sabır versin" dedi.

14.01.2015 877 Yorum Gönder