SEYDİŞEHİR HAYVAN PAZARI 5 MART’TA AÇILACAK

SEYDİŞEHİR HAYVAN PAZARI 5 MART’TA AÇILACAK

    Konya’nın Seydişehir ilçesi yeni hayvan pazarına kavuşuyor. 
    Konya’nın Seydişehir ilçesinde 5 Martta açılacak olan büyükbaş ve küçükbaş hayvan pazarı yetiştiricilerini bekliyor.
    Konya’nın Seydişehir ilçesinde hayvan pazarının kurulmasıyla ilgili istişare toplantısı Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Belediye Düğün Salonunda yapılan toplantıda, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yavuz Ünüvar, Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Fatih Tiryaki, STK Başkanları ve 39 taşra mahalle muhtarı ile bir araya gelen Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehir’de canlı hayvan ticaretinin gelişmesini arzu ettiğini belirtti. 
    Başkan Tutal, hayvan pazarının açılmasıyla gerek hayvan yetiştiricileri ve aracılar, gerekse belediye, odalar ve ilgili resmi kurumlar ile birlikte hareket edilerek canlı hayvan ticaretinin sıcak satışının sağlanması için çalışmalara başlanılacağını ifade etti.
    Seydişehir Et Birliği Başkanı Fatih Tiryaki, bölgede henüz hayvan satışı olmadığını, hayvan pazarının açılışından sonra bölgenin hareketleneceğini bildirdi. Tiryaki, “5 Martta hayvan pazarımızın açılışını yapacağız. Kaymakamımız, İlçe tarım hayvancılık müdürlüğümüz, belediye başkanımız, sivil toplum kuruluşlarımız bize destek veriyor. Hayvan pazarımızın açılması bölgemiz hayvancılığı açısından önemli bir gelişmedir. Bölgemizdeki ve diğer bölgelerdeki yetiştiricilerimizi hayvan pazarımıza bekleriz.” dedi.

26.02.2015 998 Yorum Gönder