SÜRÜ YÖNETİMİ KURSLARI 2015’TE DE DEVAM EDECEK

SÜRÜ YÖNETİMİ KURSLARI 2015’TE DE DEVAM EDECEK

    Çanakkale İş Kurumu İl Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Ziraat Odası iş birliği ile çobanlara yönelik “sürü yönetimi elemanı” kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlere belgeleri verildi.
    İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonundaki törene Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Çalışkan, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erdem Karadağ, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yasemin Şenol, Ziraat Odası Başkanı İlhan Ulus, Arıcılar Birliği Başkanı Cahit İleri, kursiyerler katıldı.
    İş-Kur İl Müdürü Ali Çalışkan, “Dünyadaki nüfus artışı gıda ihtiyacını sürekli arttırmakta. Buna bağlı olarak insan sağlığı ve gıda güvenliği de çok daha fazla önem kazanmaktadır. Düzenlemiş olduğumuz mesleki eğitim kursu ile sürü yöneticisinin anlamı ve önemi, sürü yöneticiliğinde güvenlik, küçükbaş hayvanlarda zapturapt ve barınak ortamının nasıl olması gerektiği, küçükbaş hayvanlarda kayıt, bakım ve ıslah, merada hayvana nasıl bakılması gerektiği, küçükbaş hayvan besleme ve hastalıkları gibi konularda eğitim verildi. Üreticilerin modern hayvancılığı öğrenmesi hedeflendi. İl merkezinde ve Ayvacık’ta bir, Bayramiç’te iki olmak üzere toplam 4 kurs düzenlendi. Bu kurslardan 60 kişi faydalandı. 2015 yılında da bu kurslar yaygınlaştırılarak devam edecek” dedi.

30.12.2014 954 Yorum Gönder