TARIM BAKANI FAKIBABA’DAN ‘’UCUZ ET’’ AÇIKLAMASI

TARIM BAKANI FAKIBABA’DAN ‘’UCUZ ET’’ AÇIKLAMASI

Et ve Süt Kurumu tarafından  kıyma etin kilosunu 29 TL ve kuşbaşı etin kilosunu 31 TL’den satmayı taahhüt eden ve Türkiye’nin bütün illerinde satış noktası bulunan zincir marketlere dana karkas et satışı yapılması kararı alındı. 

Çalışmalar kapsamında Et ve Süt Kurumu'nun istekli marketlerden fiyat teklifleri aldığını hatırlatan Bakan Fakıbaba, "kıymanın 29 liradan, kuşbaşının 31 liradan satışa sunulması için gerekli çalışmaları yaptık. Bugün yarın firmalar da belli olur" dedi.
Fiyatların kesin olduğunu ve gelen tekliflerin değerlendirilmesinin ardından Türkiye'nin 81 ilindeki satış noktalarında bu fiyattan satış yapmayı taahhüt eden zincir marketlerin isimlerini açıklayacaklarını belirten Fakıbaba, "Amacımız, dar gelirli vatandaşların protein ve et ihtiyacını karşılamak. Ama bu arada da üreticilerimizi korumak. Normalde 23,80 liradan almış olduğumuz Karkas'ı yerli besicilerden 25 liraya çıkardık. Bir taraftan halkımıza ucuz et verirken, bir taraftan üreticilerimize destek sağlıyoruz." diye konuştu

01.11.2017 702 Yorum Gönder

Yorum Gönder

Yorumlar

BENZER HABERLER