TARIM İLACI KARIŞTIRILMIŞ KIYMAYLA 3 KÖPEK ZEHİRLENDİ

TARIM İLACI KARIŞTIRILMIŞ KIYMAYLA 3 KÖPEK ZEHİRLENDİ

    Tarım ilacı karıştırılmış kıyma ile zehirlenen 3 sokak köpeğinden 2'si telef oldu, diğeri ise veterinere götürülerek, tedaviye alındı.
    Bodrum'da, tarım ilacı karıştırılmış kıyma ile zehirlenen 3 sokak köpeğinden 2'si telef oldu, diğeri ise veterinere götürülerek, tedaviye alındı.
    Yalıkavak Mahallesi'nde, bugün sabah saatlerinde hayvan severler, iki sokak köpeğinin kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce verilen, tarım ilacı karıştırılmış kıyma ile telef edildiğini belirledi.
    Çevrede başka telef olan köpek olup olmadığını kontrol eden hayvanseverler esnafın beslediği 5 yaşındaki 'Paşa' isimli köpeği de acı içinde kıvranırken buldu. Terapi Veteriner Kliniği'ne götürülen köpek tedaviye alındı. Veteriner Zeynel Yücel'in tedavisini yaptığı köpeğin hayati tehlikesinin sürdüğü, serum ve ilaç verilmeye devam edildiği bildirildi.
    Bodrum Hayvan Hakları Derneği Üyesi Rose Mary Taramantono, köpeklerin telef edilmesini ‘Katliam’ olarak niteleyip, "3-4 aydır bu vahşet hız kesmedi. Bugün yine sokaklara atılan zehirli kıymayı yiyen iki köpek telef oldu. Bazı kedilerin ise can çekişerek kaçtıklarını gördük. Güpegündüz köpekleri zehirleyenlerin gözleri iyice dönmüş durumda" dedi.
    Bodrum'un Yalıkavak Mahallesi'nde, son iki ay içinde 4'ü sahipli 7 köpek daha benzer şekilde telef edilmişti.

27.01.2015 683 Yorum Gönder