ÜNİVERSİTE’DEN ÇİFTÇİYE HAYVANCILIK EĞİTİM SEMİNERİ

ÜNİVERSİTE’DEN ÇİFTÇİYE HAYVANCILIK EĞİTİM SEMİNERİ

    Ardahan Üniversitesi (ARÜ) öğretim üyeleri, bilgilendirme amacıyla kenti kapsayan hayvancılık konulu sunumlarına başladı.
    Damal ilçesinde Kaymakamlık Toplantı Salonunda çiftçi ve muhtarlara yönelik düzenlenen sunumda konuşan ARÜ İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Erdoğan Altınkaynak, bu çalışmayla verimli hayvancılığın genç nesillere aktarılacağını söyledi.
    Altınkaynak, “Bölgemizin temel geçim kaynağı hayvancılık. Üniversite olarak misyonumuz, hem halkımıza hem bölgemize girdilerinde katkı sağlamaktır. Projeler yapmak ve bunları yürütmektir. Vatandaşları bu noktada bilgilendirmektir. Dolayısıyla milli sermayeye, halkımıza, üreticimize katkı sağlamayı ve elde ettiğimiz bilgileri paylaşmayı amaçlıyoruz. Vatandaşımızı bu noktada bilinçlendirmek istiyoruz. Üniversite olarak misyonumuzu yerine getirdiğimiz için mutluyum.” dedi.
    Modern hayvancılık hakkında bilgiler veren ARÜ Göle Meslek Yüksek Okul Öğretim Görevlisi Cemalettin Ayvazoğlu, “Türkiye hayvancılığının yüzde 3’ü Ardahan yapılıyor. Ancak bu bizim için çok cüzi bir rakam. Bu rakamı yüzde 10′lara ve 12’lere çıkarmak hedefindeyiz. Halkımıza hayvancılığı anlatırken ayrıca maddi açıdan nasıl daha çok kazanacağını aktarıyoruz. Nasıl para kazanacağını öğretiyoruz. Onlara yemden verimli şekilde yararlanmaları için bilgiler veriyoruz.” diye konuştu.

02.02.2015 915 Yorum Gönder