VETERİNERLERE BİLGİLENDİRE TOPLANTISI

VETERİNERLERE BİLGİLENDİRE TOPLANTISI

    Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Veteriner Hekim Muayenehanelerinin Fiziki Koşulları ve Tıbbi Ürünler Yönetmeliği ile ilgili bilgilendirme toplantısı yaptı.
    Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından Veteriner Hekim Muayenehanelerinin Fiziki Koşulları ve Tıbbi Ürünler Yönetmeliği ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.
    Kula Belediyesi Ek Hizmet Binası'nda düzenlenen toplantıyı Kula İlçe Tarım Müdürlüğü Veteriner Hekimi Devrim Kuşçu yönetti. Toplantıya İlçe Tarım Müdürlüğü veterinerlerinin yanı sıra serbest çalışan veteriner hekimler de katıldı. 
    Toplantıyı yöneten Kula İlçe Tarım Müdürlüğü Veteriner Hekimi Devrim Kuşçu ilaçların perakende satış yerleri, satış kayıtlarının tutulması, işletmelerin denetimlerinin yapılması, muayenelerinin fiziki şartları, reçetelerin düzenlenmesi gibi konularda katılımcılara bilgi verdi. Kuşçu ayrıca, 15 Aralık itibari ile fiziki, 2015 yılı başından itibaren de reçete, satış yerleri, depolar ile ilgili denetimlerin yapılacağını belirtti. 
    Toplantıya katılan Veteriner Hekim Ali Çırak;" Düzenlemeler bizleri mağdur eder şekilde düzenlenmiş. Bir anda bir yönetmelik çıkartılıyor ve bizler durumu anlamadan, uygulamaya ve uyarlamaya geçemeden, denetimlerle yüksek meblağlarda cezalar kesiliyor. Eğer maksat bir şeyleri düzenlemek ise bizlerin de görüşleri ve tepkileri dikkate alınsın, yok maksat sadece ceza kesmek ise bize net ceza miktarını söylesinler" diyerek sitemde bulundu. Toplantı soru cevap bölümünün ardından sona erdi. 

06.11.2014 729 Yorum Gönder