YUMURTA ÜRETİCİLERİ KAYSERİ’DE BİRARAYA GELDİ

YUMURTA ÜRETİCİLERİ KAYSERİ’DE BİRARAYA GELDİ

    Kayseri Ticaret Borsası’nın ev sahipliğinde, yumurta üreticilerinin sorunları tartışıldı.
    Borsadan yapılan yazılı açıklamaya göre, borsa binasındaki toplantıya, Yumurta Üreticileri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Konya, Yumurta Üreticileri Merkez Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Sungur, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Erkan Alkan, Kayseri Ticaret Borsası (KTB) Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Ünlü, Kayseri YUM-BİR Başkanı İbrahim Afyon ve 11 bölge birlik başkanı katıldı.
    Burada konuşan Kayseri Yum-Bir Başkanı İbrahim Afyon, 2006 yılında kurulan birliğin üreticilerin desteğiyle yoluna devam ettiğini belirtti.
    KTB Başkanı Ünlü ise yıllık cirosu 6 milyar doları aşan beyaz et ve yumurta sektörünün her geçen gün büyümeye devam ettiğini dile getirdi.
    Kayseri’nin yumurta üretimindeki yerine değinen Ünlü, “Kayseri, yumurta ihracatında 315 milyon adetle Türkiye sıralamasına girmiştir. Ülke ekonomisinde önemli payı olan yumurta sektörünün sorunlarının tartışılacağı bu toplantının faydalı geçmesini diliyorum.” ifadelerini kullandı. 
    Katılımcılara, birliğin çalışmalarının yanı sıra uzman veteriner Demet İşcan tarafından yaygınlaşan ILT hastalığı ile ilgili bilgi verildi.

04.03.2015 591 Yorum Gönder